Estetyka zębów

Mówi się, że piękny i lśniący uśmiech to wizytówka człowieka. W zasadzie jest to prawda, ale przecież nie każdy odziedzicza w genach zdrowe, mocne i białe zęby. Jak należy więc prawidłowo postępować kiedy w sieci znajduje się tyle poradników o niszczących szkliwo domowych sposobach na wybielanie zębów? Przede wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek i pamiętać, żeby nawet w akcie desperacji nie sięgać po sól, ocet cytrynę i inne domowe specyfiki, które finalnie jeszcze bardziej pogorszą nasz stan zdrowia.

Krok pierwszy to wyznaczenie sobie celu, który będzie dokładnie sprecyzowany. Następnie należy zmienić swoje nawyki żywieniowe! Wydaje się być dziwne? Pewnie tak, ale nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego ile spożywanych regularnie substancji wpływa na nieestetyczny uśmiech. Papierosy, mocna kawa, herbata a nawet czerwone wino powodują odbarwienia nazębne, które na pewno nie prezentują się dobrze i estetycznie. Warto więc zrezygnować z tych używek lub przynajmniej ograniczyć ich spożywanie do minimum. Używanie regularnie wybielającej pasty do zębów również może przynieść zupełnie zadowalające efekty. Oczywiście warto, aby była to pasta z górnej półki, którą najlepiej nabyć w aptece. Dodatkowo można zastosować inne specyfiki wybielające typu paski, które przyspieszą proces. Jeśli jednak to nie pomaga zawsze można udać się do gabinetu stomatologicznego na wybielanie laserowe, które wbrew powszechnym opiniom jest całkowicie bezpieczne jeśli zostaje przeprowadzone przez doświadczonego profesjonalistę.

Nic tak dobrze nie wpływa na stan zębów jak regularnie wykonywane zabiegi stomatologiczne. Nagromadzony osad i kamień to szybki sposób na różnego rodzaju schorzenia, które bywają niesamowicie uciążliwe. Piaskowanie, usuwanie osadu i lakierowanie powinny być rutynowym nawykiem, którego nie można bagatelizować.

Osiągnięcie pięknego uśmiechu jest możliwe, nawet jeśli białych zębów nie odziedziczyliśmy w genach. Wystarczy trochę determinacji i stosowania się do powyższych wskazówek.

Udostępnij:

Dodaj komentarz