Krem ze śluzem ślimaka – dobroczynny wpływ na skórę twarzy

Moda na stosowanie kremów zawierających śluz ślimaka przywędrowała do nas z Azji. Dla niektórych osób świadomość, że wciera się w skórę twarzy substancję pochodzącą od niego bywa zniechęcająca. Lecz warto się przełamać, żeby przekonać się, jakie piorunujące efekty można uzyskać stosując kremy na bazie śluzu ze ślimaka.

Dlaczego kremy ze ślimaka mają tak dobry wpływ na skórę

Ślimaki otrzymały od natury bardzo ważny dar – zdolność odbudowy własnego ciała oraz skorupy. Dlatego wykorzystywanie ich śluzu przy produkcji kosmetyków ma tak duży wpływ i niesamowite właściwości przy regeneracji skóry, usuwaniu podrażnień, czy zmian trądzikowych. Zawarte w Element krem ze ślimaka kolagen i elastyna, dodatkowo wygładza i opóźnia procesy starzenia się skóry, a naturalne antybiotyki w łagodny sposób zabijają bakterie i grzyby. Oprócz tego, kremy ze śluzem ślimaka zawierają:

  • alantoinę, która posiada silne właściwości regeneracyjne
  • kwas glikolowy, zwężający pory i delikatnie peelingujący skórę
  • witaminy A, C i E, posiadające silne działanie antyoksydacyjne oraz nadają skórze zdrowszego wyglądu

Jak wybrać odpowiedni krem ze śluzem ślimaka

Aby mieć pewność, że krem jest dobrej jakości, należy przede wszystkim wybierać produkty, które śluz ślimaka mają na początku składu. W kremach marki Element zostało zastosowane opakowanie ograniczające dostęp tlenu do kosmetyku, dzięki czemu nie mając kontaktu z dłońmi, nie rozwijają się w nich mikroorganizmy oraz nie dochodzi do utleniania składników aktywnych.

Dobroczynne działanie składników kremu ze śluzem ślimaka

Filtrat, będący najlżejszą i najbogatszą formą śluzu ślimaka działa zbawiennie na odżywienie skóry, przyspiesza jej odnowę, a także walczy ze zmarszczkami. Oprócz tego intensywnie rozjaśnia i wzmacnia delikatną skórę wokół oczu. Skóra po zastosowaniu kremu wygląda na wypoczętą i młodszą. Odpowiednia aplikacja kremu to naniesienie go na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując kremy ze śluzem ślimaka wieczorem, aby dać skórze czas na regenerację.

Udostępnij:

Dodaj komentarz