Oliwka do demakijażu – skuteczny sposób na oczyszczanie skóry

Oczyszczanie twarzy po całym dniu jest niezwykle istotne. Jest to czynność, której nie należy zaniedbywać, nawet jeśli zmęczenie powoduje, że chciałoby się z niej choćby jednego dnia zrezygnować. Skóra, poprzez nagromadzenie zarówno wykonanego wcześniej makijażu, a także zanieczyszczeń nie ma szans oddychać i odpocząć, a przez to może po pewnym czasie zasygnalizować swoją złą kondycję.

Kosmetyki do demakijażu – jakie wybierać

Poprawne oczyszczanie skóry twarzy nie polega wyłącznie na przetarciu jej wacikiem, nasączonym płynem do demakijażu lub umycie jej wodą. Aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, potrzebne jest działanie wieloetapowe. Ponieważ dostępnych na rynku jest wiele preparatów, warto zapoznać się z ich właściwościami, by wybrać ten, który nie zaszkodzi cerze, a spowoduje, że zostanie ona prawidłowo przygotowana do nocnego odpoczynku.

Do skóry suchej najlepiej sprawdzą się oleje, które dokładnie rozpuszczają makijaż i nawilżają skórę. Bishojo oliwka do demakijażu, zawierająca olej z kamelii japońskiej oraz olej ze słodkich migdałów nie tylko nawilża i wygładza skórę, ale i łagodzi podrażnienia, dzięki zawartości rokitnika. Jest ona przeznaczona do każdego rodzaju cery. Olejki, zastosowane w tym produkcie mają zbawienny wpływ na skórę, a przede wszystkim:

  • dokładnie usuwają makijaż i wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia
  • regulują poziom sebum
  • nie naruszają naturalnego płaszcza ochronnego skóry
  • łagodzą stany zapalne skóry
  • nawilżają
  • działają szybko

Dlaczego oliwki dokładniej usuwają makijaż

Dzieje się tak dlatego, że działają według zasady „tłuszcz roztapia tłuszcz”, dlatego sama woda nigdy tak dokładnie nie oczyści skóry, jak właśnie oliwka do demakijażu. Lekka formuła, jak jak w przypadku oliwki do demakijażu Bishojo sprawia, że skóra staje się miękka i nie pozostawia wrażenia tłustości.

W jaki sposób wykonać demakijaż oliwką

Odpowiednią ilość preparatu wystarczy rozprowadzić w dłoniach i nałożyć na osuszoną twarz, po czym wmasowywać ją kolistymi ruchami. Następnie wilgotną ściereczką zetrzeć makijaż z twarzy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz