Serum do twarzy – jakie jest jego działanie i jak stosować

Skóra na twarzy wymaga odpowiedniej pielęgnacji, zwłaszcza, jeśli jest to skóra problematyczna. Nie bez powodu istnieje tak wiele różnych kosmetyków, których zastosowanie poprawia jej kondycję. Aby mieć zdrowo wyglądającą cerę, potrzebny jest szereg zabiegów, które ją oczyszczą, nawilżą i uelastycznią.

Jakie właściwości posiada serum do twarzy

Serum do twarzy pełni dwie ważne funkcje: dostarcza skórze skoncentrowanych składników aktywnych, a także wzmacnia działanie kolejnych kroków wykonywanych przy jej pielęgnacji. W zależności od składników, które posiada, pomaga radzić sobie z takimi problemami skórnymi jak:

  • odwodnienie
  • trądzik
  • zaskórniki
  • poszarzała cera
  • utrata jędrności
  • zmarszczki
  • zwalczanie wolnych rodników

Dobrze dobrane serum do twarzy to takie, które zawiera oleje roślinne, parafinę, oleje mineralne oraz silikony. Jest to dodatkowy element pielęgnacji skóry, ale bardzo jej potrzebny. 

Stosowanie serum do twarzy

Serum do twarzy powinno stosować się po oczyszczeniu skóry, ponieważ gwarantuje to lepsze wchłanianie kosmetyków stosowanych przy dalszej pielęgnacji. Serum nie zastępuje innych kosmetyków, ale uzupełnia pielęgnację, dlatego warto stosować je razem z kremami właściwymi do rodzaju cery. Ze względu na to, że w przypadku wrażliwej skóry, serum, posiadające skoncentrowane i silne składniki, mogące ją podrażnić, nie jest zalecane codzienne stosowanie. Jeśli jednak skóra nie jest problematyczna, można je stosować codziennie.

Jak używać serum do twarzy

Najlepiej używać serum wieczorem, zwłaszcza, kiedy widać, że skóra jest poszarzała, zmęczona lub przesuszona. Po oczyszczeniu skóry twarzy i szyi, wystarczy wmasować parę kropel serum. Po około dziesięciu minutach, można zaaplikować krem – serum wzmocni jego działanie. Ważne, by nie przesadzić z częstotliwością używania tego kosmetyku. Cera przyzwyczai się wówczas do silnych, witaminowych dawek i uodporni się na nie.

Serum do twarzy korzystnie wpływa na jędrność, elastyczność, gładkość i promienność, dlatego jest to kosmetyk, który zdecydowanie warto się zaopatrzyć, by cieszyć się zdrową cerą.

Udostępnij:

Dodaj komentarz