Szampon do włosów cienkich i delikatnych – jaki wybrać, by zapewnić im odpowiednią pielęgnację

Nie każdego natura obdarzyła gęstymi puklami włosów, które świetnie się układają, idealnie prezentują i w zasadzie nie wymagają wiele nakładu pracy, by wyglądały pięknie i zdrowo. Cienkie i delikatne włosy przysparzają mnóstwa problemów zarówno w pielęgnacji, jak i w odpowiednim ułożeniu. Dlatego też wymagają odpowiedniej pielęgnacji.

Jak pielęgnować włosy cienkie i delikatne

Grubość włosów zależy przede wszystkim od ilości keratyny, z której są zbudowane oraz łusek, tworzących ich zewnętrzną warstwę. Im mniej tych warstw, tym włosy są cieńsze, a co za tym idzie, na skutek niedostatecznej ochrony bardziej podatne na uszkodzenia. Podczas pielęgnacji włosów cienkich i delikatnych trzeba pamiętać o kilku zasadach:

  • należy stosować delikatne preparaty myjące
  • ograniczyć stosowanie obciążających środków do stylizacji
  • unikać prostownic, lokówek, suszarek
  • odpowiednio rozczesywać włosy, zaczynając od końcówek i stopniowo przesuwając się ku nasadzie.
  • stosować maski i odżywki o działaniu nawilżającym, odbudowującym włosy cienkie

Ważne jest, by wybierać szampony do włosów cienkich i delikatnych łagodne, bez zawartości silnych detergentów, które dodatkowo przesuszają włosy i sprawiają, że są one bardziej podatne na uszkodzenia.

Szampony do włosów cienkich i delikatnych – co powinny zawierać

Najlepszy szampon do włosów cienkich i delikatnych to taki, który unosi włosy u nasady, wzmacnia ich strukturę i pielęgnuje skórę głowy. W jego składzie powinny znaleźć się zarówno substancje roślinne i mineralne, jak również substancje o właściwościach odżywczych, nawilżających i równoważących. Aby włosy cienkie i delikatne zyskały na objętości, warto dbać o ich czystość. Dostępne na rynku suche szampony pozwalają na utrzymywanie włosów w czystości, kiedy nie ma czasu na ich umycie. Większość szamponów do włosów cienkich i delikatnych posiada substancje zwiększające objętość włosów, dzięki czemu optycznie wydaje się, że jest ich więcej.

Oprócz odpowiedniej pielęgnacji tego typu włosów, ważny jest również dobór fryzury. Dlatego w przypadku włosów cienkich nie jest wskazane ich cieniowanie, które sprawi, że włosy będą wyglądać, jakby były jeszcze cieńsze, niż są w rzeczywistości. Powinno się również ograniczyć intensywne ich rozjaśnianie i farbowanie, które je dodatkowo osłabia.

Tagi:
Udostępnij:

Dodaj komentarz