Ziołowe kosmetyki – jak natura działa na pielęgnację ciała

Kosmetyki wykonane z naturalnych składników cieszą się niezwykłą popularnością. Wśród tak wielu różnych produktów do pielęgnacji skóry, trudno zweryfikować, które są wolne od zbędnych dodatków chemicznych, nie będą uczulać oraz niewłaściwie wpływać na kondycję zarówno cery na twarzy, jak i na całe ciało. Ziołowe kosmetyki, w większości są produkowane z naturalnych składników, zioła w nich użyte są zdrowe i przyjazne dla skóry.

Zalety kosmetyków ziołowych

Pielęgnacja ciała kosmetykami pozyskiwanymi naturalnie ma cały szereg zalet, do których można zaliczyć:

  • lecznicze właściwości
  • zawartość składników odżywczych
  • brak chemii i innych szkodliwych substancji

Ponadto kosmetyki tego typu nie podrażniają, rzadko wywołują alergie, a stosując je można poprawić ogólny stan zdrowia.

Rodzaje ziołowych kosmetyków

Bogactwo natury sprawia, że różne rodzaje roślin użytych do produkcji kosmetyków ziołowych działają na różne problemy ze skórą, a ich używanie przynosi ukojenie i zdrowszy wygląd. Do skóry suchej i trądzikowej najlepiej sprawdzą się kosmetyki zawierające nagietek, który posiada działanie przeciwzapalne, zmiękczające oraz nawilżające. Dodatkowo nagietek ma właściwości przeciwbakteryjne, dlatego świetnie sprawdza się jako dodatek do preparatów wspomagających leczenie trądziku. Na stany zapalne skóry z kolei świetnie sprawdzi się szałwia, która je łagodzi, ma właściwości przeciwzapalne i ściągające. W przypadku skóry naczynkowej, świetnym wyborem będą kosmetyki ziołowe z dodatkiem arniki. Dzięki właściwościom poprawiającym elastyczność naczyń włosowatych, zapobiega pękaniu naczynek. Skrzyp polny to niewątpliwie najdoskonalsza roślina w walce ze skórą tłustą. Roślina ta znalazła bogate zastosowanie w produkcji kosmetyków do pielęgnacji paznokci, skóry oraz preparatów wzmacniających włosy.

Gdzie szukać kosmetyków na bazie ziół

W pierwszej kolejności, planując zakup kosmetyków ziołowych, na myśl przychodzą zielarnie i apteki. Jednak duże zainteresowanie tego typu kosmetykami sprawiło, że w zasadzie w każdej dobrej drogerii jest linia kosmetyków naturalnych. Jeśli ktoś preferuje zakupy przez Internet, łatwo można znaleźć mnóstwo stron, gdzie takie kosmetyki można nie tylko zamówić, ale i przeczytać dokładny ich skład, a także właściwości.

Udostępnij:

Dodaj komentarz